Ријад Реџепи загуби од Шпанецот Алаврез на СП за У-23 (ВИДЕО)

Нашиот единствен претставника на Светското првенство за млади сениори У-23 во Будимпешта, Унгарија, Ријад Реџепи (-65 кг) е поразен во првото коло од Иглесиас Алварез од Шпанија со 0-8.

Погледнете ја бробата на Нуров за броназата, прогласена за меч на денот (ВИДЕО)

Борбата за бронзениот медал на нашиот репрезентативец Могамедгаџи Нуров (-97 кг) против Алишер Јергали од Казахстан на Светското пренвснтво во борење во Нур Сулатан, Казахстан, е прогалсена за една од највозбудливите на денешниот ден. Нуров славеше со 8-5.

Нуров во возбудлив финиш го освои бронзениот медал на Светското првенство

Во возбудлив финиш Могамедгаџи Нуров (-97 кг) го освои бронзнеиот медал на Светското пренвснтво во борење во Нур Сулатан, Казахстан. Иако губеше во последните 40-тина секунди направи целосен пресврт и ја доби...

Нуров обезбеди олимписка норма и ќе се бори за бронза на Светското првенство

Могамедгаџи Нуров (-97 кг) по 12 години обезбеди олимписка норма за Македонија откако во репасажот на Светското пренвснтво во борење во Нур Сулатан, Казахстан, го совлада Николаи Чебан од Моладавија со 2-1,...

Сензација на денот: Шарифов го совлада Снајдер на СП во борење

Шариф Шарифов од Азербејџан е сензација на денот откако пред неколку минути во полуфиналето на Светското првенство во Казахстан го совлада Американецот Кајл Снајдер, кој важеше за голем фаворит и се очекуваше...

Нуров е на пат да избори олимписка норма за Олимпијадата на Светското првенство во...

Могамедгаџи Нуров (-97 кг) две победи на Светското првенство во борење што се одржува Нур Султан, Казахстан. Нуров првои славеше против Хосам Мерџани од Египет со 9-1, а потоа во осминафиналето беше подобар од Хозе Даниел...

И Владимир Егоров поразен во првото коло на СП (ВИДЕО)

И вториот наш репрезентативец Владимир Егоров е поразен во првиот настап на на Светското првенство во борење за сениори во Нур Султан, Казахстан. Во категорија до 57 килограми...

Фати Вејсели поразен од Словенцот Хабат на Светското првенство, денес настапува и Егоров

Фати Вејсели загуби во првата борба на Светското првенство во борење во Нур Султан, Казахстан, од Словенецот Давид Хабит со 1-9 во катгеоријата до 65 килограми. Денеска настапува и...

Давид Мишев загуби од Индиецот Равиндер на СП за јуниори

Давид Мишев (-61кг) во осминафиналето на Светското првенство во борење за јуниори во Талин (Естонија) во мечот со Равиндер Равиндер од Индија е поразен со 0-10 (технички туш).

Фати Вејсели стигна до четвртфиналето на Светското првенство за јуниори, Давид Мишев се бори...

Фати Вејсели (65 кг) стигна до четвртфиналето на Светското јуниорско првенство во борење во Талин – Естонија, каде што беше запрен од турскиот репрезентативец со 2-5. https://youtu.be/SRKrHoqW6KU
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Лобов: Мек Грегор може да го победи Хабиб во втората пресметка

Артем Лобов верува дека Конор Мек Грегор може да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие се бореа на крајот на 2018 година и Хабиб доминираше...

Хабиб го покажа местото каде што тренира цел живот

Хабиб Нурмагомедов продолжува да тренира напорно за борбата закажана за 18 април. Шампионот во лесна категорија ќе го пречека Тони Фергусон, а локацијата сè...

Фјури и Вајлдер ќе се борат во октомври

Третиот меч меѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во Лас Вегас на 3 октомври, изјави новинарот Мајк Копингер на...

Спортистите кои обезбедија норма за Токио 2020, ќе ги задржат своите места за следната...

Спортистите кои веќе се квалификуваа на Летните олимписки игри во Токио 2020 пред натпреварувањата да се одложат, ќе ги задржат своите места кога форумот...

Вајт ветува историски спектакл со Хабиб и Тони по поминувањето на коронавирусот

Сите професионални спортови во САД се во прекин поради коронавирусот, но претседателот на УФЦ Дана Вајт верува дека УФЦ спектаклот кој е закажан за...