Савон го победи Тишченко во финалето на тешкашите, Ла Круз четврти пат светски првак...

Во Хамбург заврши АИБА Светското боксерско првенство. Од десетте категории во пет златните медали ги освоија Кубанците. Новите светски шампиони имаат Узбекистан, Казахстан, Азербејџан, Франција и Украина. Азербејџанецот Махамедрасул Мајиод го победи Казахстанецот Камшибек Кункабаев и по трет пат стана светски...

Куба со 7 финалисти на Светското првенство, шлагворт Тишченко-Савон (ВИДЕО)

Кубанскиот национален тим е со феноменален настап на Светскиот боксерски шампионат во Хамбург (Германија). Боксерите од Островот на слободата се со седум претставници во финалето. Борбите за златниот медал се денеска во 18 часот. Узбекистан има четири финалисти, а изненадувачки...

Сочи домаќин на Светското првенство бокс во 2019 година

Рускиот град Сочи е избран за домаќин на Светското првенство во бокс во 2019 година. Тоа е одлучено за време на средбата на Извршниот комитет на Меѓународната боксерска асоцијација (АИБА) во Москва. Се очекува првенството да биде и првиот квалификациски...

ВБА: Мануел Чар е назначен за привремен шампион во тешка категорија

Германскиот боксер Мануел Чар е определен од Светската боксерска асоцијација (ВБА/WBA) за привремен носител на шампионскиот појас во тешка категорија, јави германскиот Билд. Титулата стана испразнети откако Британецот Тајсон Фјури се откажа од неа. Чар изјави дека во јануари 2017 година...

Кубанците најуспешни на СП во Доха, Јока и Ла Круз станаа светски шампиони (ВИДЕО)

Во четвртокот во Доха заврши AIBA Светското првенство во бокс и ги добивме новите светски шампиони и оние што освоија норма за Олимписките игри во Рио де Жанеиро идната година. Одлични борби беа прикажани во финалето на Светската боксерско првенство,...

Сите Американци елиминирани на Светското првенство во бокс во Доха

На Светското аматерско првенство во бокс во Доха нема повеќе американски претставници. Третиот ден од натпреварувањето елиминирани се двајца Американци. Сренистот Ентони Кембел загуби во 2. коло со поделена одлука на судиите од Еквадорецот Марла Делгадо Суарез, додека рускиот тешкаш...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Почина поранешниот светски шампион во бокс Кертис Кокс

Поранешниот светски боксерски шампион во полусредна категорија, Кeртис Кокс, почина на 82-годишна возраст на крајот на минатата недела. Ова го соопшти Ирвин Спаркс, деловен...

Максим Новоселов покажа голема умешност со секири и ножеви (ВИДЕО)

Максим Новоселов повторно ги воодушеви фановите со своите вештини, што ги покажа на социјалните мрежи. Лудиот Макс е поранешен европски шампион во борбено самбо и...

Лицето на Шевченко по борбата со Чокагјан (ФОТО)

Антонина Шевченко не успеа да го направи она што го постигна нејзината помлада сестра Валентина. Минатиот викенд на УФЦ во Вегас се сретна со...

Џон Џонс се откажа од титулата

Легендата во полутешка категорија Џон Џонс се откажа од титулата. Шампионот во полутешка категорија сериозно е навреден од УФЦ, бидејќи не сакаат му платат за...

Мек Грегор: Бидете промената која сакате да ја видите

Поранешниот двоен шампион на УФЦ, Конор Мек Грегор, е загрижен за она што се случува во САД во последните денови. Масовните протести избија откако...