Тајсон Фјури: Ќе пеам кога ќе го победам Кличко!

Британскиот професионален боксер во тешка категорија, Тајсон Фjuри, си го одржа зборот и пееше по победата во саботата над Романецот Кристијан Хамер. Тајсон Фјури кој на професионалниот ринг има 24 натпревари и 24 победи, од кои 18 со нокаут, објави...

Раперот 50 Сент се обложи со 1.600.000 долари на Мејведер!

Познатиот рапер 50 Сент ја даде својата прогноза за најскапиот меч во историјата на боксот и ги најави големиет облозиво обложувалниците. познатиот рапер ја даде својата прогноза. На 2-ри мај 2015-та години ќе се испише боксерска историја. Најскапиот меч во...

Кличко ги започна подготовките за мечот со Џенингс

Светскиот шампион во тешка категорија, во верзиите ВБА, ВБО и ИБФ, Владимир Кличко, ги започна подготовките за натпреварот против Американецот Брајант Џгенингс, објави електронското издание kp.ua.  Двајцата боксери треба да се качат во рингот на 25 април во Њујорк. Кличко замина...

Фјури го нокаутираше Хамер, го сака Кличко за противник! (ВИДЕО)

Тајсон Фјури го порази Романецот, Кристијан Хамер, во борбата за титулата првак на Европа и предизвикувач на светскиот шампион во тешка категорија. Владимир Кличко.  Британскиот боксер до 24-та победа во кариерата дојде во осмата рунда, бидејќи од аголот на Хамер...

Пакијао подготвува своја песна за мечот со Мејведер (ВИДЕО)

Подготовките за мечот меѓу Мани Пакијао и Флојд Мејведер течат со полна пареа.  Откако веќе „Пакман“ покажа дека започнал со тренинзи, тој одвои време и за другата важна работа - песната со која ќе излезе во рингот.  Филипинецот изјави дека ќе...

Виталиј Кличко: Шансите на брат ми и Џенингс се 50:50! (ВИДЕО)

Почесниот светски шампион во супертешка категорија на верзијата ВБЦ и градоначалник на Киев, Виталиј Кличко, смета дека шансите на неговиот брат Владимир и непобедливиот, до овој момент, Брајант Џенингс, кои на 25 април ќе се качат во рингот на...

Лудило: Билтетите за мечот Мејведер-Пакијао одат до 150.000 долари!

Билети за големиот дуел помеѓу Флојд Мејведер и Мани Пакијао, во близина на рингот, може да стигнат до цена од 150.000 долари. Тоа го предвидува боксерскиот промотор и претседател на Сетската пикадо федерација, Еди Хорн. Според него, ниту еден билет...

Најскапите боксерски мечеви во историјата!

Откако стана јасно дека боксерската средаба меѓу Флојд Мејведер и Мани Пакијао конечно ќе се случи, кога се решија најважните прашања од финансиски карактер. Се очекува мечот да ги собори сите финансиски рекорди во боксот. Со помош на CBS...

Неверојатно-65.000 долари билет за мечот навекот Мејведер-Пакијао!

Цените на билетите за боксерскиот „меч на векот“ меѓу Мани Пакијао и Флојд Мејведер го собори рекордот за спортски настан. Најевтиниот билет во моментов е по цена од 4.175 долари, додека најскапите се за 64.689 долари. Просекот на билет е...

100 долари за да се гледа Пакијао-Мејведер на телевизија!

Сто долари ќе мора да платат боксерските фанови кои сакаат на телевизија да го видат долго очекуваниот меч за кој владее огромен интерес, средбата меѓу светскиот шампион во пет тежински категории Флојд Мејведер и светскиот шампион на WBO во...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...

Бруно Канети се степал со разбојници, но е застрелан во гради! (ФОТО)

Аргентинскиот ММА-борец, Бруно Канети е сместен во болница откако бил застрелан во гради, откако двајца вооружени разбојници се обиделе да му го украдат моторот. Двајца...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија...