Тајсон „откачи“: Моето его се крева, ќе се борам со кој било!

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон се спрема за враќање во рингот. Популарниот Железен Мајк има 53 години, но неколку недели помина тренирајќи за да се врати во рингот и да одработи неколку хуманитарни борби од по 3-4 рунди. Се започна тивко, но...

Тајсон покажа неговото тело на 53 години (ФОТО)

Eден од најдобрите боксери во историјата Мајк Тајсон деновиве е во центарот на вниманието на светската јавност. Тајсонпо повеќе од десет години повторно започна активно да тренира и со објавите на социјалните мрежи покажа дека брзината не го напуштила. Иако...

Холифилд за мечот со Тајсон тренира со Владимир Кличко (ВИДЕО)

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд тренира со Владимир Кличко од што објави и видео. https://twitter.com/holyfield/status/1263619727513006080?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1263619727513006080%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fdribling.mk%2Fboks%2Fvideo-the-real-deal-trenira-so-klichko-za-mechot-protiv-tajson%2F Ветеранот треба да се врати во рингот за меч против вечниот ривал Мајк Тајсон кој ќе биде од егзибициски карактер. Сите средства од...

Мајк Тајсон е брз и бесен, на 53 години е брз како Брус Ли...

Поранешниот светски првак Мајк Тајсон е се поблиску  до враќање во рингот. Тајсон тренира напорно, но засега нема потврда дека со сигурност се враќа во рингот. На социјалната платформа „Веибо“, Тајсон за фановите од Кина ја демонстрираше својата брзина на...

Тајсон: Фјури не знае што е нормално. И да остане подалеку од нормалното, не...

Мајк Тајсон во неколку пати повтори рече дека е почестен што Тајсон Фјури е именуван по него. „Кралот на Ромите“ успешно се врати во рингот, откако по победата над Владимир Кличко во ноември 2015 година кога за прв пат стана...

Ентони Џошуа: Тајсон Фјури е само уште еден противник (ВИДЕО)

Боксерската суперѕвездата Ентони Џошуа го коментира потенцијалниот меч со сонародникот Тајсон Фјури. Е.Џ. изјави за „ТВ Фајт хип“, дека на „Кралот на Ромите“ гледа „само како на друг ривал“. „Тука сум за да направам историја. Гладен сум за победа. На...

Тајсон: Ќе ги земам тие пари и ќе им помогнам на бездомниците и браќата...

Мајк Тајсон кажа неколку новости поврзани со враќањето. 53-годишната легенда вели дека е близу до објавување на името со кое ќе влезе во рингот на првиот од неколкуте планирани егзебициски мечеви. „Се чувствувам подобро од кога и да било во животот....

Третата борба на Фјури и Вајлдер нема да се одржи во САД или Велика...

Боб Арум се надева дека третата борба меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во ноември или декември. Британскиот копромотор смета дека во моментов се мали шансите новиот меч за титулата во тешка категорија на ВБЦ да се...

Вајт: Го рушев Фјури неколку пати на спаринг и затоа не брза да се...

Дилиeн Вајт (27-1, 18 КО) подолго време е фрустриран од фактот дека не може да се бори за светската титула во тешка категорија. Помина две години на прво место на предизвикувач на ВБЦ, а потоа со победата против Оскар Ривас...

Фјури останува фокусиран: Ако Вајлдер ме нокаутира, тогаш нема борба со Џошуа

Тајсон Фјури не сака премногу да размислува за борба за неоспорен светски шампион во тешка категорија со Ентони Џошуа. 31-годишниот Британец е свесен дека прво мора за прв пат да го брани појасот на ВБЦ во третата пресметка со Дионтеј...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...