Мухамед Али повторно е во болница (ВИДЕО)

Легендарниот американски боксер, Мухамед Али, повторно е во болница. Трикратниот светски шампион во тешка категорија, кој има 72 години, беше отпуштен од клиниката пред околу десетина дена, но повторно морал да биде хоспитализиран, за да продолжи лекувањето од инфекција...

Боксерскиот шампион го откачи раперот Џеј Зи! (ВИДЕО)

Раперот Џеј Зи веќе има проблеми со менаџерската дејност преку неговата Агенција „Рок нејшн“, со која влезе и во спортот. Сопругот на пејачката Бијонсе се обидува да се пробие во боксот, но за жал направи непристоен предлог на погрешен...

Беше еднаш: Мате Парлов пред 37 години стана светски првак! (ВИДЕО)

Пред 37 години познатиот југословенски/хрватски боксер, Мате парлов, во Милано дојде до титулата светски шампион во полутешка категорија во ВБЦ верзијата.  Тоа беше на 7-ми јануари 1978 година, кога тој се бореше против Аргентинецот Мигел Анхел Куелјо, при што до...

Мухамед Али пуштен од болница!

Легендарниот американски боксер Мухамед Али, како што беше најавено, е пуштен од болница, соопшти денеска неговиот портпарол Боб Ганел. Али пред две недели беше хоспитализиран поради уринарна инфекција, иако на почетокот докторите мислеа дека боледува од запаление на белите дробови. „Сега...

Мајкал Џордан за влакно изебегал од тупаниците на Мајк Тајсон!

Мајк Тајсон е еден од најдобрите боксери во историјата на овој спорт. Но, со текот на времето сите негови успеси успеаја да паднат во втор план поради разно-разните инциденти на Американецот, во кои се вплеткуваше по своја или туѓа...

Мејведер парадира со ергелата на твитер!

Најбогатиот спортист во светот - Флојд Мејведер Јуниор е познат по екстравагантни купувања и „широки прсти“. Може да се каже дека Флојд има повеќе пари отколку што би можел да потроши, но тој го подложува тоа на тест, правејќи...

Владимир Кличко ја лула ќерката

Владимир Кличко не се одвојува ни за момент од новородената ќеркичка Каја - Евдокија. Наследничката на светскиот шампион во супертешка категорија во бокс се појави на виделина на 9 декември и оттогаш носителот на појасите во верзиите ИБФ, ВБА,...

Мухамед Али идната недела може да биде испуштен од болница

Легендарниот американски боксер Мухамед Али, кој беше примен во болница на 21 декември со воспаление на белите дробови, брзо се опоравува и може да биде испуштен уште наредната недела. Ова го соопшти неговата ќерка Лејла Али, а ја пренесе...

Гоце Јанески најдобар боксер на „Подгорица опен“!

Боксерите на БК Аперкат продолжија со успешните настапи, на завршнит турнир од Бенекс-лигата викендов на „Подгорица опен“. Македонија ја претставуваа тројца натпреварувачи, а најдобар од нив беше Гоце Јанески. Нашиот боксер го совлада Алмедин Рамадани од Црна Гора толку убедливо...

Кличко и Пенетир ја покажаа новородената ќерка

Две недели по раѓањето на нивната ќерка светскиот шампион во бокс во тешка категорија на четири федерации, Владимир Кличко и американската актерка Хајден Пенетир, направија фотосесија со бебето. Првите фотографии се појавија зад океанот, каде што сега Владимир ја...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...