Што тренира Наталија Рагозина-новата девојка на Владимир Путин?! (ВИДЕО)

Претседателот на Русија, Владимир Путин, има нова девојка , објавија дел од медиумите. Тоа е Наталија Рагозина (39)  во спортските кругови е позната како „Чекан“ , бидејќи важи за непобедлива. Рускиот претседател има 62 години. Таа се појави со Путин...

Џо Фрејзер добива споменик во Филаделфија

Во Филаделфија, ќе биде откриен споменик на еден од најдобрите боксери на сите времиња "Smokin“ Џо Фрејзер (32-4-1, 27 КО).  Фрејзер еден од најголемите спортисти што ги имала Филаделфија, а преку три ипол метри високата статуа ќе биде промовирана на...

Мануел Чар, предизвикувачот на Виталиј Кличко, е застрелан во Келн за кебап!

Германскиот боксер со сириско потекло во тешка категорија, Мануел Чар (30), се здобил со повреди од огнено оружје пред еден ресторан во Есен, пренесуваат германските медиуми. Според локалните медиуми, околностите под кои се случил инцидентот биле нејасни, а за среќа...

Во трагична несреќа на денешен ден пред 46 години загина Роки Марчијано

Поранешниот светски шампион во тешка категорија кој се пензионираше непоразен, Роки Марчијано, загина на денешен ден пред 46 години.  Марчијано кој следниот ден ќе го прославеше 46-от роденден загина со уште две други лица во пад на спортски авион Цесна. Се...

Кличко го продаде олимпискиот медал за 1 милион долари во добротворни цели!

Светскиот боксерски шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, одлучи да се раздели од златниот олимписки медал на Игрите во Атланта '96. Целта на Украинецот, кој заработува милиони од натпреварите, е собраните средства да се донираат за помош на децата...

Му ја фати девојката за газ и прес-конференцијата се претвори во хаос! (ВИДЕО)

Поранешниот светски шампион, Шејн Мозли, успешно избори со обидите на Дон Кинг да го спречи одржувањето на неговите борби на PPV против Рикардо Мајорга.  Реваншот ќе биде овој викенд во Лос Анџелес. Во првата борба во 2008 година, Мозли го...

Браќата Кличко го одбележаа Денот на независноста со хидро-скутери (ФОТО)

Светскиот шампион во супертешка категорија на IBF, WBA, WBO и IBO, Владимир Кличко и неговиот брат - градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, возеа скутери во Денот на независноста на Украина. „Пријатели! Уште еднаш ви го честитам со Денот на независноста!...

Флојд Мејведер легна со 4 жени (ФОТО)

На профи боксерот, Флојд Мејведер, очигледно, никогаш не му е досадно, дури и кога станува збор за неговата подготовка за последниот меч во кариерата на 12 септември против Андре Берт. Американецот, сепак, не ја сфаќа сериозно борбата, наместо да ги...

Кели „Френк“ Малони: Јас сум хетеросексуална жена (ВИДЕО)

Легендарниот англиски боксерски менаџер и промотор, Френк Малони, продолжува да предизвикува неверојатен интерес кај медиумите на Островот поради скандалозната промена на полот. Тој сака да биде нарекуван со своето ново име Кели и отворено зборува за промената во себе.  „Јас...

Флојд Мејведер си купи нова кола за 4,8 милиони долари! (ФОТО)

Пред извесно време се појавија гласини дека Флојд Мејведер дека се наканува да купи ултра скапо возило. Па, купувањето веќе е факт, а новиот бисер во гаража му е еден од двата произведени автомобили во светот Koenigsegg CCXR Trevita. Боксерот...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Јуниорката Милена Рељиќ петта на Светската таеквондо ранг листа

Успешните настапи на меѓународната сцена на младата и талентирана македонска таеквондиска Мила Рељиќ и донесоа висок пласман на Светската таеквондо ранг листа, таа е...

Флојд Мејведер даде 88.500 долари за погребот на Џорџ Флојд

Легендарниот шампион во боксот Флојд Мејведер честопати беше критикуван за начинот на кој ги троши парите. Сепак, трагичната приказна на Xорџ Флојд очигледно го...

Боксерот кој го пензионира Мајк Тајсон работи како дрвосечач

Кевин МекБрајд во 2005 година го прати во пензија легендарниот Мајк Тајсон. Ирскиот боксер го совлада Тајсон на 11 јуни 2005 година со прекин во...

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...