Кличко со скандалозна изјава за коронавирусот

Легендарниот украински боксер Витали Кличко со скандалозна изјава за двајца заразени од коронавирусот. При пребројувањето на заразените со Коид-19 во украинската престолнина, Кличко ги идентификува како „непресметливи“ двајца жители на Киев. https://www.facebook.com/Vitaliy.Klychko/videos/3156301047716068/ Станува збор за 16-годишно момче и 17-годишно девојче. Веројатно боксерската...

Ќерката на Флојд Мејведер уапсена за физички напад?

Ијана „Јаја“ Мејведер, 19-годишната ќерка на боксерската легенда Флојд Мејведер Јуниор е уапсена во Хјустон откако во расправија нападнала со нож една жена поради раперот НБА Јанг бој, јавуваат американските медиуми. Ијана била уапсена во саботата наутро поради физичка пресметка...

Животниот деловен потег на Тајсон: Дали знаете колку заработува Железениот Мајк од своето царство...

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон во Калифорнија има плантажа за марихуана од која заработува вистинско богатство. Мајк Тајсон кој како боксер заработи повеќе од 300 милиони долари, но исто така заработи и затворска казна за потоа два...

Ентони Јард загуби уште еден член од семејството заради коронавирусот

Британскиот боксер Ентони Јард изгуби друг член на своето семејство од коронавирус. Неколку дена по заминувањето на неговиот татко, 28-годишната ѕвезда во полутешка категорија ги повика луѓето да останат дома и откри дека ја изгубил и баба му. https://twitter.com/thebeastyarde/status/1246157790038626304?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1246157790038626304&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D836193 „Татко ми и...

МОК може да ја обнови лиценцата на АИБА по Олимпијадата

Меѓународниот олимписки комитет (МОК) ќе расправа за евентуалното обновување на лиценцата на Меѓународната боксерска федерација (АИБА) по Олимпијадата во Токио, соопшти прес-службата на организацијата. Игрите во Токио беа закажани за 24 јули - 9 август оваа година, но беа одложени...

Тајсон го фатил Бред Пит со жена му во кревет: Ме молеше да не...

Мајк Тајсон откри како го фатил Бред Пит во спалната со тогашната негова сопруга актерката Робин Гивенс. Тоа се случило во време кога Мајк се разведувал од тогашната сопруга и се подготвувал бракоразводните документи да ги однесе кај адвокат. Сепак,...

Човекот кој го откри Мајк Тајсон жртва на корнавирусот (ВИДЕО)

Човекот кој го откри Мајк Тајсон, Нелсон Куевас почина на 80-годишна возраст како последица на коронавирусот. Малиот Мајк Тајсон во неговата боксерска сала го имаше првиот аматерски меч. Сето останото е добро позната историја. Веста за смртта на Куевас ја соопшти...

Трагична вест од Бергамо: Поранешниот европски шампион ја загуби борбата со Ковид-19

Поранешниот европски шампион од Италија, Анџело Ротоли почина од коронавирус. „Тутоспорт“ објави дека 61-годишниот боксер ја загубил битката во болница во Бергамо. За да биде уште поголема трагедијата, две недели претходно поради пандемијата ги загубил мајката и братот. Ротоли беше шампион...

Тајсон објасни како неговиот тигар откинал рака на жена која била на минување

Мајк Тајсон засекогаш ќе остане запаметен како еден од најдобрите боксери во историјата, но истовремено и како еден од најпроблематичните спортисти кои го достигнале врвот на највисоко ниво. „Челичниот“ Мајк со текот на годините сфати какви глупости правел во младоста...

Мајк Тајсон за лудилото со тоалетната хартија

Со прошируцањето на коронавирусот еден од најбараните продукти беше тоалетната хартија, заради која имаше вистински хаос во супермаркетите ширум светот. Мајк Тајсон го коментираше овој случај и прилично ја исмејуваше ситуацијата со купувањето на тоалетна, во разговор со првиот човек...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Флојд Мејведер даде 88.500 долари за погребот на Џорџ Флојд

Легендарниот шампион во боксот Флојд Мејведер честопати беше критикуван за начинот на кој ги троши парите. Сепак, трагичната приказна на Xорџ Флојд очигледно го...

Боксерот кој го пензионира Мајк Тајсон работи како дрвосечач

Кевин МекБрајд во 2005 година го прати во пензија легендарниот Мајк Тајсон. Ирскиот боксер го совлада Тајсон на 11 јуни 2005 година со прекин во...

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...