10 нокдауни во 5 рунди во борба во Полска (ВИДЕО)

Во воведниот дел од Вош - Баколе се одржа во борба која ќе влезе во историјата на полскиот бокс и пошироко. Во дуелот среднашите Роберт Таларек (24-13-2, 16 КО) со технички нокаут во петата рунда го совлада фаворизираниот Патрик Шимански...

Артем Лобов славеше во крвавиот меч на Бокс без ракавици ФЦ 5 (ВИДЕО)

Артем Лобов успешно ја започна својата кариера во бокс без ракавица запишувајќи победа против Џејсон Најт во крвавиот меч што ги воодушеви навивачите. Поранешните УФЦ борци се пресметаа во главната борба Беар накл ФЦ 5 настанот во Билокси и по...

Јасин Лама со најдобар впечаток во поразите на „Влазнија“ во Скадар (ФОТО)

Македонските боксери без победа на Меѓународниот турнир „Влазнија 2019“ во Скадар, Албанија. Нашите боксери загубија во полуфиналните борби. Џан Демиров во категоријата 56 кг загуби со прекин по два нокадуни  во првата рунда од  Мухамед Џамили од Албанија. Јасин Лама...

Адријан Аземи е сензација на „Емил Жечев“ – го освои златниот медал (ВИДЕО/ФОТО)

Најголемата сезнација на силниот Меѓународен боксерски турнир „Емил Жечев“ во Ботевград, Бугарија, е нашиот Адријан Аземи (+80 кг) со освојувањето на златниот медал. Македонскиот кадетски репрезентативец и во финалето го совлада Казахстанецот Роман Дијари со судиска одлука, со што ја оствари...

Адријан Аземи се палсира во финалето на „Емил Жечев“ (ВИДЕО)

Ардијан Аземи (+80 кг) ќе се бори за златниот медал на силниот Меѓународен боксерски турнир „Емил Жечев“ во Ботевград, Бугарија, откако во полуфиналето го победи Меирам Болашак од Казахстан. Македонскиот кадетски репрезентативец и во финалето ќе се сретне со боксер од Казахстан,...

Победа со прекин на Адријан Аземи на „Емил Жечев“ во Бугарија (ВИДЕО)

Ардијан Аземи (+80 кг) со прекин го победи домашниот боксер Мартин Бебов на силниот Меѓународен турнир „Емил Жечев“ во Ботевград, Бугарија. Нашиот боксер се пласира во полуфиналето и го обезбеди бронзениот медал на овој силен турнир за млади боксери (кадети)....

Познати противниците на нашите боксери на „Емил Жечев“ во Бугарија

Македонските боксери на силниот Меѓународен турнир „Емил Жечев“ во Ботевград, Бугарија, ги добија противниците за утрешните борби кои се одржуваат претпладне, со тоа што прво најавениот Шеро Мамутовски не отпатува со репрезентацијата, а на негово место е повикан Рузгар...

Сумата што ја добил Мајк Тајсон за првиот платен меч ќе ве шокира

Мајк Тајсон има многу интересна историја надвор од боксерската кариера. Колку и да легендарна неговата кариера и животот надвор од рингот е уште полегендарен. Дури и како аматер Тајсон бил покрупен за неговата возраст и влевал стравопочит кај противниците многу...

Русија ќе ги плати сите долгови за боксот да остане на Олимписките игри

Генералниот секретар на Руската боксерска федерација понуди да ги врати долговите на Светската боксерска федерација за да го задржи боксот под покровителство на АИБА на следните Олимписки игри. Умар Кремлев понуди да го отплати долготот на АИБА од 16 милиони...

Флојд Мејведер обвинет за милионска кражба

Најбогатиот спортист во светот за 2018 година Флојд Мејведер е обвинет за кражба во вредност од 3 милиони долари од поранешната свршеница Шантел Џексон. Секс бомбата тврди дека легендарниот боксер собрал многу скап накит за кој има документи. Кражбата се...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Флојд Мејведер даде 88.500 долари за погребот на Џорџ Флојд

Легендарниот шампион во боксот Флојд Мејведер честопати беше критикуван за начинот на кој ги троши парите. Сепак, трагичната приказна на Xорџ Флојд очигледно го...

Боксерот кој го пензионира Мајк Тајсон работи како дрвосечач

Кевин МекБрајд во 2005 година го прати во пензија легендарниот Мајк Тајсон. Ирскиот боксер го совлада Тајсон на 11 јуни 2005 година со прекин во...

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...