Тајсон е предмет на потсмев, откако не успеа да ја искине маицата (ВИДЕО)

Мајк Тајсон се појавил на рингот синоќа и повторно бил гостин меѓу кечерите на „AEW“ Федерацијата. „Железниот“ Мајк после десет години се соочил Крис Џерихо, човек кој во 2010 година го одглумил неговиот нокаут. Во рингот се создадло т.н. нова „пресметка“. Секако,...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало од најрана возраст преку настан кој оставил неизбришива трага на неговата психа – стравично силување...

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на својата кариера, но поради скандалозното однесување неколку години помина и во затвор. Од 1992 до 1995-тата...

Турски боксер ја убил девојката оти планирала да му раскине, па објави на Твитер...

Спортскиот свет е во шок поради турскиот боксер Селим Ахмет Кемалоглу, кој ја уби својата девојка за време на Рамазан бајрам. За време на неделниот појадок на првиот ден од Рамазан бајрам, тој ја избодел девојката Зејнеп Сенпинар со нож...

Тајсон гневен му влегол во канцеларија на Трамп

Мајк Тајсон во излив на бес и љубомора му влегол на Доналд Трамп за да расчисти некои работи со него. Ова  се случило кога актуелниот претседател му беше промотор и му ја финансираше борбата против Мајкл Спинкс, пред 20-тина години....

Вива Лас Вегас – слободна територија за бокс и за УФЦ

Ѕвездите на боречките спортови, боксот и на УФЦ од викендов се враќаат во Лас Вегас. Ова се должи на одлуката на комисијата за спорт на Невада да ја укине забраната за одржување настани во боречките спортови. Сите борби ќе...

Мајк Тајсон се врати во рингот, но во кечерскиот (ВИДЕО)

Легендарниот Мајк Тајсон повторно влезе во рингот, но не во боксот, туку да учествува во настан на кечерската организација АВЕ. Железниот Мајк требаше да му ја додели титулата на победникот во една од средбите на настанот. Џејк „Змијата“ Робертс...

Почина поранешниот светски шампион во бокс Кертис Кокс

Поранешниот светски боксерски шампион во полусредна категорија, Кeртис Кокс, почина на 82-годишна возраст на крајот на минатата недела. Ова го соопшти Ирвин Спаркс, деловен партнер на Кокс. Кокс ја освои титулата на Светска боксерска асоцијација (ВБА) во 1966 година со...

БКФЦ му дава над 20 милиони на Тајсон за борба со Вондерлеј Силва

Познатата организација Bare Knuckle Fighting Championship (БКФЦ) планира да понуди нова понуда од над 20 милиони долари на Мајк Тајсон. Промоцијата, која организира борби со голи раце, сака да ја привлече 53-годишната легенда за да направи битка под нивни закрила....

Вoндерлеј Силва тврди дека му понудиле 10 милиони долари за борба против Тајсон

Bare Knuckle Fighting Championship му испрати понуда од 20 милиони долари на Мајк Тајсон за да боксира меч без ракавици. 53-годишниот „Железен Мајк“ ја одби понудата, а претседателот на БКФЦ Дејвид Фелдман рече дека планира да ја зголеми понудата за...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...

Бруно Канети се степал со разбојници, но е застрелан во гради! (ФОТО)

Аргентинскиот ММА-борец, Бруно Канети е сместен во болница откако бил застрелан во гради, откако двајца вооружени разбојници се обиделе да му го украдат моторот. Двајца...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија...