По хрватски боксери на квалификациите во Лондон со Ковид-19 се заразиле и турски, Јанески...

Покрај хрватскиот боксер Тони Филипи и неговиот тренер Томо Кадиќ за време на престојот во Лондон на кавлификациите за Олмписките игри во Токио со Ковид-19 се заразени репрезентативецот на Турција Серхат Ѓулер, неговиот тренер и уште еден човек од...

Голема врева во Хрватска: Наместо олимписка норма, Тони Филипи го донесе коронавирусот од Лондон

Во Хрватска овие денови се дигна голема прашина по враќањето на боксерите од Лондон каде што учествуваа на Квалификациите за Олмписките игри во Токио 2020, а од таму не се вратија со некој позначаен резултат, но дома го донесоа...

Мајк Тајсон: Се забавував со некои луѓе, потоа имав секс со нивните мајки и...

Мајк Тајсон денови со некои изјави од минатото добива место во спортските медиуми, со оглед на тоа дека спортот е парализиран. Тајсон во 90-тите години го имаше врвот на својата слава, а сега зборуваше за лудите забави во текот на кариерата....

Витали Кличко ги затега безбедносните мерки во Киев (ВИДЕО)

Поранешниот светски првак и актуелен градоначалник на Киев, Витали Кличко, презеде сериозни мерки против ширењето на коронавирусот во украинската престолнина. Постариот од браќата Кличко е цврсто посветен на построги ограничувања на болеста, што го парализира светот. https://twitter.com/gauthie74757302/status/1239989127023595522?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1239989127023595522&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D834094 Од 23 март, јавниот превоз...

Загина младиот украински боксер Дмитри Лисовој (ВИДЕО)

Во страотна сообраќајна несреќа загинал младиот украински бокеср Дмитри Лисовој кој имаше само 22 години и беше повеќекратен државен шампион во категорија до 91 килограми. https://www.youtube.com/watch?time_continue=26&v=LEl2hv3ZxrM&feature=emb_logo Лисовој настрадал во судар на два автомобили на една раскрсница, потврди Боксерската Федерација на Украина.. До...

Мејведер со поранешната жена се збогува преку Инстаграм

Флојд Мејведер доживеа голем удар, неговата поранешна сопруга беше пронајдена мртва во автомобилот пред својата куќа во Америка. Џоџи Херис е мајката на трите деца од бракот со Мејведер, кој кон неа се однесувал насилнички и поради напад врз неа...

Мајката на трите деца на Флојд Мејведер пронајдена мртва (ВИДЕО)

Џози Херис е пронајдена мртва во автомобил во малото американско гратче Валенсија. Жената со која познатиот боксерски ас Флојд Мејведер има три деца наводно била зависник од дрога. Мејведер...

Мајк Тајсон го нокаутира раперот Еминем (ВИДЕО)

Мајк Тајсон ја задржа големата популарност долго време откако се повлече од рингот. 53-годишниот Американец во последно време се сврте кон бизнисот со марихуана, но и понатаму е многу присутен во медиумите.

Мејведер сака да го купи Фудбалскиот клуб Њукасл

Непоразениот светски шампион, Флојд Мејведер, е заинтересиран за купување Фудбалскиот клуб Њукасл од Англија. Овој клуб веќе извесно време е на продажба, се изредија неколку потенцијални купувачи, последен меѓу...

АИБА го одложи вонредниот Конгрес

Вонредниот конгрес на Меѓународната боксерска асоцијација (АИБА), закажан за 20 март во Будимпешта, е одложен до 20 јуни заради коронавирусот, објави центрлата на АИБА. „Во однос на развојот на...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Лобов: Мек Грегор може да го победи Хабиб во втората пресметка

Артем Лобов верува дека Конор Мек Грегор може да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие се бореа на крајот на 2018 година и Хабиб доминираше...

Хабиб го покажа местото каде што тренира цел живот

Хабиб Нурмагомедов продолжува да тренира напорно за борбата закажана за 18 април. Шампионот во лесна категорија ќе го пречека Тони Фергусон, а локацијата сè...

Фјури и Вајлдер ќе се борат во октомври

Третиот меч меѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во Лас Вегас на 3 октомври, изјави новинарот Мајк Копингер на...

Спортистите кои обезбедија норма за Токио 2020, ќе ги задржат своите места за следната...

Спортистите кои веќе се квалификуваа на Летните олимписки игри во Токио 2020 пред натпреварувањата да се одложат, ќе ги задржат своите места кога форумот...

Вајт ветува историски спектакл со Хабиб и Тони по поминувањето на коронавирусот

Сите професионални спортови во САД се во прекин поради коронавирусот, но претседателот на УФЦ Дана Вајт верува дека УФЦ спектаклот кој е закажан за...