Боксерите го чекаат чартер летот, БФМ вели немале контакт со заболениот Тони Филипи

Додека македонската Влада ги организира јавните повици за чартер летови со кои треба да се пренесат македонските граѓани кои се заглавени во европските држави, бокс репрезентивците Гоце Јанески и Јасин Лама се уште се во Лондон, каде што учествуваа...

Гоце и Јасин: Добро сме! Не се знае кога ќе се вратиме, од БФМ...

Гоце Јанески и Јасин Лама велат дека добро се чувствуваат, контактираат со Боксерската федерација на Македонија, но не знаат кога ќе се вратат. Гоце и Јасин учествуваа на Европските квалификации за Олимписките игри во Токио што се одржуваа во Лондон. „Добро...

Јасин Лама и Гоце Јанески не можат да се вратат во Македонија, им го...

Македонските репрезентативци во бокс симанти од авионот кој требаше да ги врати во Македонија по прекинувањето на Европските квалификации за Олимписките игри во Токио што се одржуваа во Лондон. Јасин Лама и Гоце Јанески се качиле во авионот, но пред...

Гоце Јанески против Шпанец, а Јасин Лама со Грк на олимписките бокс квалификации во...

Македонските боксери денска ги добија противниците за Европските квалификации за Олимписките игри во Токио што се одржуваат во Лондон од утре до 24 март . Јасин Лама ќе се бори со Гркот Александрос Цаникидис на 15 март, а во категоријата...

Гоце Јанески се сретна со неприкосновениот шампион Александар Усик (ФОТО)

И Гоце Јанески ја искористи приликата да се дружи со големиот шампион во полутешка категорија Александар Усик кој денеска имаш соочување и прва прес-конференција со Дерек Чисора за вториот меч во тешка категорија на 23 мај во Лондон. Јанески во...

Јасин Лама со големиот шампион Александар Усик

Нашиот репрезентативец Јасин Лама кој е во Лондон каде што од утре ќе учествува на Европските квалификации за Олимписките игри во Токио, имаше можност да се сретне со неприкосновениот шампион во полутешка категорија Алекасандар Усик кој на 23 мај...

Лама и Јанески отпатуваа на квалификациите за Олимписките игри, Јасин очекува добар резултат

Утрово Јасин Лама и Гоце Јанески отпатуваа за Лондон на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Токио ова лето. Нив ќе ги води селекторот Хезус  Солет Томасен. Љама ќе...

Јанески и Лама ги завршија подготовките, на 10 март патуваат за Лондон

Нашите боксери ги завршија подготовките во Србија. Гоце Јанески и Јасин Лама тренираа со репрезентативците на Србија, а со нив беше и Арсим Етеми. На 10 март патуваат за Лондон...

Репрезентативците Јанески, Љама и Етеми на подготовки за квалификациите за ОИ во Белград

Репрезентативците Гоце Јанески, Јасин Љама и Арсим Етеми со селекторот  Хесус Сојет од денеска се наоѓаат во Белград, Србија, каде што ќе се подготвуваат за настап на Олимпискиот квалификациски турнир во Лондон...

Митровски: Задоволен од остварениот резултат на моите шампиони од КБК Шампион

Тренерот на КБК Шампион, Дејан Митровски – Урко вели дека неговиот клуб на Првото национално првенство во кик бокс настапил со 33 натпреварувачи, а некои од нив се натпреварувале и во две...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Лобов: Мек Грегор може да го победи Хабиб во втората пресметка

Артем Лобов верува дека Конор Мек Грегор може да го победи Хабиб Нурмагомедов. Тие се бореа на крајот на 2018 година и Хабиб доминираше...

Хабиб го покажа местото каде што тренира цел живот

Хабиб Нурмагомедов продолжува да тренира напорно за борбата закажана за 18 април. Шампионот во лесна категорија ќе го пречека Тони Фергусон, а локацијата сè...

Фјури и Вајлдер ќе се борат во октомври

Третиот меч меѓу Британецот Тајсон Фјури и Американецот Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во Лас Вегас на 3 октомври, изјави новинарот Мајк Копингер на...

Спортистите кои обезбедија норма за Токио 2020, ќе ги задржат своите места за следната...

Спортистите кои веќе се квалификуваа на Летните олимписки игри во Токио 2020 пред натпреварувањата да се одложат, ќе ги задржат своите места кога форумот...

Вајт ветува историски спектакл со Хабиб и Тони по поминувањето на коронавирусот

Сите професионални спортови во САД се во прекин поради коронавирусот, но претседателот на УФЦ Дана Вајт верува дека УФЦ спектаклот кој е закажан за...