Ентони Џошуа прати порака од самоизолација и откри: Изгубив блиски пријатели! (ВИДЕО)

Ентони Џошуа одговори со видео-порака и откри дека заради коронавирусот загубил блиски пријатели. Светскиот боксерски шампион во вторникот објави видео во кое ја коментира актуелната состојба и проблемите кои  не само во спортот, туку и во неговиот приватен живот ги...

10-те најдобри борби во историјата на боксот (ВИДЕО)

Мохамед Али - Џорџ Форман (30 октомври 1974 година, Киншаса) Првата битка за титулата светски шампион која се биеше во Африка. Овој дуел важи за еден од најпознатите во историјата. Малку кој му давал шанси на Мохамед Али како што било...

Мечот Џошуа-Пулев доби нов датум

Англија објави нов датум за шампион во тешка категорија меѓу Ентони Џошуа и предизвикувачот Кубрат Пулев. Иако заразата продолжува да се шири низ цела Европа и го пореметува спортскиот календар, менаџерот на ЕЏ, Еди Херн, објави дека има нов...

Човекот кој го откри Мајк Тајсон жртва на корнавирусот (ВИДЕО)

Човекот кој го откри Мајк Тајсон, Нелсон Куевас почина на 80-годишна возраст како последица на коронавирусот. Малиот Мајк Тајсон во неговата боксерска сала го имаше првиот аматерски меч. Сето останото е добро позната историја. Веста за смртта на Куевас ја соопшти...

Јасин Лама: Деновите во карантин ќе поминат како на филм, седете дома и спасете...

Како што информиравме двајцата наши боксери кои учествуваа на квалификациите за Олмписките игри во Токио, Јасин Лама и Гоце Јанески имаа голгота пр врачањето до Лондон каде што се разгоруваше коронаворусот, при што хрватски и турски боксери се заразија....

Гоце Јанески: На сите им посакувам здравје и да ги почитуваат законите, тоа е...

Како што информиравме двајцата наши боксери кои учествуваа на квалификациите за Олмписките игри во Токио, Гоце Јанески и Јасин Лама имаа голгота пр врачањето до Лондон каде што се разгоруваше коронаворусот, при што хрватски и турски боксери се заразија....

Еди Херн: Барам алтернативни дати за Џошуа – Пулев

Промоторот на Ентони Џошуа, Еди Херн, призна дека мечот на неговиот клиент со бугарскиот предизвикувач Кубрат Пулев, најверојатно, нема да се одржи според на планот поради светската пандемија со Ковид-19. Средбата беше закажана за 20 јуни на стадионот на...

По скандалозното видео за тепање на жени на Били Џо Сандерс му е одземена...

Били Џо Сандерс доби забрана за бокс настапи, откако се појави видео во кое тој покажува како се удираат жени за време на карантин. Шампионот на ВБО во суперсредна категорија е информиран дека му е одземена лиценцата на неодредено време. 30-годишниот...

Лукаш Конечни го нокаутира коронавирусот и веднаш би ги укинал санкциите

Поранешниот чешки боксер Лукаш Конечни лесно во две рунди го прегрме коронавирусот и вели дека малку и се претерува со мерките за рестрикција на движењето. „Првиот ден имав температура и чувствував малаксаност. Ги применив стандардните лекарства, пиев чај, се потев...

Трагична вест од Бергамо: Поранешниот европски шампион ја загуби борбата со Ковид-19

Поранешниот европски шампион од Италија, Анџело Ротоли почина од коронавирус. „Тутоспорт“ објави дека 61-годишниот боксер ја загубил битката во болница во Бергамо. За да биде уште поголема трагедијата, две недели претходно поради пандемијата ги загубил мајката и братот. Ротоли беше шампион...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Лиценцирање или дипломирање?

Во текот на викендот, започна  Првата и Младинската лига на Боксерска федерација на Македонија (БФМ) што се...

Последни објави

Ентони Џошуа прати порака од самоизолација и откри: Изгубив блиски пријатели! (ВИДЕО)

Ентони Џошуа одговори со видео-порака и откри дека заради коронавирусот загубил блиски пријатели. Светскиот боксерски шампион во вторникот објави видео во кое ја коментира актуелната...

10-те најдобри борби во историјата на боксот (ВИДЕО)

Мохамед Али - Џорџ Форман (30 октомври 1974 година, Киншаса) Првата битка за титулата светски шампион која се биеше во Африка. Овој дуел важи за...

Кро Кап: Мек Грегор би го претепал со литар „шток“ во мене

Легендарниот хрватски борец Мирко Филиповиќ во четврток навечер реши да помине извесно време со своите фанови, одговарајќи на бројни прашања на преку Фејсбук. Имаше приказни...

Намигнување за пресметка меѓу Мек Грегор и Тони Фергусон

Откако Хабиб Нурмагомедов се врати во Русија поради коронавирусот и го доведе во прашање неговиот меч со Тони Фергусон, почнаа шпекулациите за наводен меч...

Мечот Џошуа-Пулев доби нов датум

Англија објави нов датум за шампион во тешка категорија меѓу Ентони Џошуа и предизвикувачот Кубрат Пулев. Иако заразата продолжува да се шири низ цела...