Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот брзо го прифати предизвикот. Кормиер смета дека овој меч има голема смисла, затоа што во моментот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија поради неговото ромско потекло. Фјури, кој го носи прекарот Џипси Кинг, е дел од етничката група...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс излегол на улиците на Албукерки, но не бил задоволен од тоа што го видел. Сакал да...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија замина со 50 победи. Совршената статистика, 50 борби и ниту еден пораз биле доволни за уредниците...

Тајсон гневен му влегол во канцеларија на Трамп

Мајк Тајсон во излив на бес и љубомора му влегол на Доналд Трамп за да расчисти некои работи со него. Ова  се случило кога актуелниот претседател му беше промотор и му ја финансираше борбата против Мајкл Спинкс, пред 20-тина години....

Откажан таеквондо турнирот „Охрид опен 2020“

Таеквондо клубот Хва ранг ИТФ од Лескоец –Охрид не известија дека го откажуваат Меѓународниот таеквондо ИТФ турнир „Охрид опен 2020“, кој требаше да се одржи на 20 јуни во СРЦ „Билјанини извори“  под покровителство на генералниот спонзор ПН Метал...

Мејведер ќе го плати погребот на Џорџ Флојд (ФОТО/ВИДЕО)

Флојд Мејведер понуди да ги плати сите погребни трошоци за Џорџ Флојд, кој беше убиен од полицијата во Минеаполис. Немири и протести избувнаа низ САД по убиството на невооружениот Афроамериканец, како и мирни демонстрации против полициската бруталност. Немирите во Албукерк, Ново...

Александар Велики Волкановски против Мек Грегор

Конор Мек Грегор против Александар Волкановски во лесна категорија. Оваа борба има реална основа, затоа што и Ирецот и австралиско- македонскиот борец се заинтересирани за вакво нешто. Волкановски е шампион во перо категорија на УФЦ, а за да се бори...

Мек Грегор јаде мртви пчели (ВИДЕО)

На многу приврзаници на Конор Мек Грегор им се гади од најновото видео. „Озлогласениот“ објави видео во кое чува тегла полна со мртви пчели и реши да го проба нивниот вкус. Поранешниот двоен шампион дури и на семејство му понуди...

Џон Џонс чисти улици по протестите (ВИДЕО)

Шампионот во полутешка категорија, Џон Џонс, излезе на улиците да го чисти метежот што зад себе го оставија протестантите во Алабама. „Коски“ успеаја да го спречи вандализмот на младите во неговата држава и ги натераа да му подарат распрскувачи со...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...

Бруно Канети се степал со разбојници, но е застрелан во гради! (ФОТО)

Аргентинскиот ММА-борец, Бруно Канети е сместен во болница откако бил застрелан во гради, откако двајца вооружени разбојници се обиделе да му го украдат моторот. Двајца...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија...