Џошуа се пофали дека се сликал со Новак Ѓоковиќ (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија Ентони Џошуа не пропушти да се пофали на неговиот Твитер профил со тениската ѕвезда Новак Ѓоковиќ.

https://twitter.com/anthonyfjoshua/status/946831607905779712?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D701425

„Вистински скромен човек! Се најдобро во наредната година“, напиша Џошуа на својот пост.

Ноле се подготвува за новата сезона, но се уште не е целосно опоравен од повредата која го остави со месеци надвор теренот и одби учество на турнирот во Абу Даби во последен момент.

https://twitter.com/anthonyfjoshua/status/947077801043259394?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D701425

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone