Џошуа: Брзината ќе биде клучна за мојата победа
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Ентони Џошуа посочи дел од тактиката за претстојниот дуел со Џозеф Паркер на 31 март. Тие ќе се борат за три од светските титули во тешка категорија.

„Направив чекор напред во споредба со мечевите против Кличко и Такам – објасни Џошуа за Гардијан и додаде:„Во споредба со минатата година работам доста повеќе на тренинзите. Минатата недела направив 20 рунди спаринг. Не сум го правел тоа дури и пред средбата со Кличко. Моето главно оружје ќе биде брзината. Тешко е да се зададе еден моќен удар. Мускулната маса не е гаранција дека ќе го откажеш противникот. нокаутот доаѓа по неочекуван удар. Колку сум побрз, толку полесно ќе победам противникот“.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone