Штипските гладијатори Никола Нацев и Славче Арсов ја почнуваат сезоната од Карловац опен
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Кикбоксерите на Гладијатор од Штип сеозната ќе ја започнат од Карловац, Хрватска, кадсе што ќе настапат на Европскиот кик бокс куп од 9 до 11 февруари.

На Европскиот куп во Карловац ќе настапат натпреварувачи од 40-тина земји. За Гладијатор ќе настапат младите кикбоксери Никола Нацев, кој беше трет на последното ЕП во Скопје и Славче Арсов. Нацев ќе настапи во категоријата до 69, а Славче Арсов до 79 килограми. Славче Арсов ќе се бори и за појас, ако го освои првото место.


„Очекувам медлаи од двајцата. Тие се бисери на македонсиот кик бокс. Верувам во нив“, рече тренерот Шенол Асанов.

Ipon.mk/К.М.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone