Чиван Кларк стана главна ѕвезда на ЕП со овој потег (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Британскиот боксер Чиван Кларк стана главна ѕвезда на Европското првенство кое се одржува во Харков, Украина.

Кларк во четвртфиналето на ЕП во категоријата до 91 килограм го победи Азербејџанецот Абдулкадир Абдулајев.

Британецот го нокаутираше противникот, а пред тој да падне на подот почна да игра.

EUBC Championships KO Cheavan Clarke

Big knock out in Kharkiv… Shimmy shimmy ya!#AIBAFamilyEngland Boxing GB Boxing Eubc – European Boxing Confederation

Geplaatst door AIBA op donderdag 22 juni 2017

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone