Хабиб Нурмагомедов и Роналдо си разменија подароци (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Руската ММА ѕвезда Хабиб Нурмагомедов вчера беше во Мадрид за да го следи фудбалскиот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Реал Сосиедад. Средбата заврши со 5-2 за Мадрид, а Кристијано Роналдо стана херој со 3 гола.

https://www.instagram.com/p/BfCf9B1FQj8/?utm_source=ig_embed

По средбата, Хабиб и Роналдо си разменија подароци. Нурмагомедов му дал една од неговите капи, додека Роналдо му подарил дрес.

Роналдо често се среќава со професионални борци, секојдневно со приватниот авион комуницираше со Бадр Хари во Мароко.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone