Фабио Пинца шампион на Раџадамнерн стадионот (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

На настанот Најдоброто од Сијам 10 во Бангкок Фабио Пинца стана шампион Раџадамнерн стадионот.

По победата над Мосаб Амрани на Глори во декември, 32-годишниот Французин со долука на судиите по 5 рунди го победи од Тајланѓанецот Манаована Ситсонпеенонг и го освои појасот во категоријата до 66,7 килограми.

Џими Виенот со нокаут во третата рунда против Денпаном стана ВБЦ мај тај шампион во категоријата до 72,6 килограми.

Американецот Стивен Бенкс со нокаут во третата рунда против Бенз РСМ и ја освои слободната титула на ВБЦ во тешка категорија.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone