Утре се одржува Државното првенство во борење за јуниори
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

13-nomevri-borba-misev-2016

Утре се одржува Државното првенство во борење во слободен стил за јуниори во Скопје. Организатор на првенството е БК Лирија, а борбите ќе се одржат во спортската сала „Шабан Трстена“ во Чаир со почеток во 11 часот.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone