Уникатно: Близнаци се пласираа во финалето на Европското првенство во бокс (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

За прв пат во историјата на европските првенства во бокс двајца браќа близнаци се пласираа во финалето. Англичаните Лук и Пат Меккормак ќе се борат за титулите во соодветните во категории до 64 и до 69 кг.

Тие покажаа одлични борби до моментов и се сметаат за фаворити. Двајцата Англичани се дел од одделението на тимот кој има вкупно рангирани 7 боксери. Со по четворица претставници во битките за златото се Русија и Украина.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone