ТКД Тигри имаше спаринг со Астерикс во Ниш (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Таеквондо клубот Тигри со неколку свои репрезентативци учествуваше на спаринг тренинг со ТКД Астерикс во Ниш.

„Активностите на клубот продолжуваат и викендов што доаѓа на домашен терен, а веќе во март стартуваме со меѓународните натпревари за оваа сезона“, вели тренерот Александар Ефтимов, носител на мајсторски појас 4 дан и доадава:

„Задоволен сум од формата на своите натпреварувачи, со тоа што соработката со клубовите од странство ќе продолжи и во иднина, се со цел да се постигнат подобри резултати“.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone