Таеквондо репрезентацијата ги почнува борбите за медали на Балканското првенство
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Таеквондо репрезентацијата од денеска до недела учествува на Балканското првенство во Едрене, Турција.

Селекцијата настапува со 19 натпреварувачи во сите возрасни категории кој го предводи претседателот на МТФ Борче Костовски. Од стручниот штаб очекуваат успеси на нашите натпреварувачи, како и на минатото Балканско првенство, односно повеќе златни медали.

На шампионатот учествуваат натпреварувачи од 10 држави. Утре настапуваат сениорите и кадетите, а во недела јуниорите.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone