Стивенсон ќе се бори со Карпенси (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Adonis Stivenson

Адонис Стивенсон (Канада) ќе го брани појасот на Светскиот боксерски совет во лесно -тешка категорија против деветтиот во ранглистата на Организацијата, Томи Карпенси, на галавечер во Торонто, Канада. Мечот ќе се одржи на 11 септември.

„Подготвен сум да средба. Ќе работам напорно, ќе бидам фокусиран и во никој случај нема да го потценам мојот противник“, изјави Стивенсон, кој има 26 победи (21 со нокаут) и 1 пораз.

Карпенси беше категоричен во своето обраќање.

„Откако ќе забележам победа, веќе нема кој да ме запре – прокоментира претендентот (25 победи – 14 со нокаут, 4 порази и 1 нерешена). – Мојата работа е да го добијам овој дуел“.На истата галавечер поранешниот противник на Мајк Тајсон – Донован Ридок – ќе се врати на рингот. Ветеранот, кој има 51 година, ќе се бори со Дилан Кармен.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone