Скандалозно: Луис Ортиз се враќа во рингот овој викенд
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Кубанскиот боксер Луис Ортиз – Кинг Конг, ќе направи скандалозно враќање во рингот овој викенд. Допинг-повторувачот ќе се бори на гала вечерта во Мајами (САД). Негов ривал ќе биде Даниел Марз (16 победи, 13 нокаут, 5 порази и 1 нерешена).

Ортиз требаше да се бори со Дионтеј Вајлдер. Средбата не се одржа по позитивниот допинг тест. Ова беше втор прекршок за Кинг Конг. Веќе во средината на ноември, Светскиот боксерски совет одлучи да задржи Ортиз на трето место во рангирањето. Тој не доби казна за непридржување кон правилата за допинг.

Во неговата кариера Ортиз има 27 победи (23 со нокаут) и е без пораз.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone