Ситичаи го нокаутира Лонг со хај кик (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Ситичаи Ситсонгпеен ја освои титулата Ву Лин Фенг до 71 килограм.

Шампионот на Глори со хај кик во втората рунда во кинескиот Кунмимг го нокаутира Ји Лонг. Кинезот е голема ѕвезда во ВФЛ/WFL и го промовираат како Шаолин кунг фу мајстор. Лонг минатата година со контроверзна судиска одлука го победи Буакав Банчамек.

Го елиминира прво Холанѓанецот Хасан Тој, потоа во полуфиналето Германецот Енрик Кел и во финалето Џабар Аскеров, кој го замени повредениот Чингиз Алазов.

Иако Лонг пружи храбар отпор, разликата во квалитетот сепак беше преголема и покрај се останато прими пет хај кикови пред да падне.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone