Румејса Фејзула освои бронза на џудо турнирот „Адем Јашари“ во Приштина
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Румејса Фејзула освои бронзен медал на Меѓународниот турнир „Адем Јашари 2017“ во Приштина во организација на Џудо клубот „Полици“. 

Румејса Фејзула која е родена 2004 година се натпреваруваше во кадетска конкуренција во категоријата до 63 килограми, додека Ветон Ајдини, роден 2002 година, настапи во конкуренција на кадети до 73 килограми и ја загуби во борбата за бронзата, со што беше петопласиран.

„Задоволни сме од прикажаните борби и од нашите спортисти, сега ќе продолжиме напорно да тренираме се со цел новата сезона да ја пречекаме во топ форма“, велат од ЏК Иппон од Скопје.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone