Рој Џонс Јуниор загуби со нокаут од Макаринели (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

roy joines enzo

Сништата на Рој Џонс Јуниор зо освојувањето на титулата светски првак во пета тежинска категорија веројатно завршија синоќа во Москва.

Легендарниот Американец е поразен со нокаут во 4 рунда од поранешниот шампион на ВБО во крузер категорија, Енцо Макаринели. Велшанецот прво со аперкат во 4 рунда го осбори Џонс (46 г.) кој не успеа да се опорави и по новиот напад и серијата на удари тој се најде во нокаут.

Џонс последниот поразот го доживеа 2011 година, кога, исто така во Москва, беше нокаутиран од Денис Лебедев.

https://youtu.be/RQ976vk5R9U

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone