Ронда Русеј се поблиску до ВВЕ
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Нови работи ги засилија гласините дека суперѕвездата во мешаните боречки вештини Ронда Русеј е новото спектакуларно засилување на Светската кечерска федерација (ВВЕ/WWE) Фати – забавен спорт ВВЕ. ТМЗ спорт информира дека Русеј и агентот вечерале во ресторан во Лос Анџелес со извршниот директор на ВВЕ, Три Икс, што е уште еден случај на средба меѓу двете страни.

Бидејќи во тоа време се одржувал турнирот SmackDown Live во Бирмингем, Алабама, ТМЗ прави заклучок дека средбата била многу важна, бидејќи Три Икс обично не ги пропушта кечерските настани.

Уште кон крајот на декември УСА Тудеј соопшти дека Русеј го финализира договорот со ВВЕ. 30-годишната поранешна шампионка во категоријата до 61 килограм во пракса официјално не се повлекла од ММА, но не е активна од 2016 година, кога помина само 48 секунди во октагонот и загуби од Аманда Нунеш на УФЦ 207.

Дури и без официјално да се повлече од ММА, тогаш е јасно дека Ронда не сака повторно да излезе во октагонот.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone