Рожер Грејси го победи Бучеча во последниот џиу џицу меч (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Во неделното утро во Рио де Жанеиро, Рожер Грејси за последен пат стапна на татамито како натпреварувач во бразилско џиу џицу против Маркус Алмеида – Бучеча.

И двајцата натпреварувачи го освоиле светското првенство на ИБЏЏФ/IBJJF редкордни 10 пати како црни појаси.

Нивната средба заврши со сабмишн во корист на Грејси.

Тоа беше последниот џиу џицу натпревар за Грејси, кој повеќе се фокусира на ММА кариерата. Има скор 6-2 и до крајот на годината најверојатно ќе се бори повторно во Оне.

„Целта ми е меч за титулата во средната категорија на One Championship“, рече Грејси.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone