Рико Верховен е „Борец на годината на Глори“
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Втора година по ред Рико Верховен ја освои наградата „Борец на годината на Глори“. „Кралот на кикбоксот“ го претстави Глори во Кина и успеа да го победи Антонио Силва со ТКО.

Во декември тој го освои првото место на Глори 49 во Ротердам и победувајќи го со ТКО Џамал Бен Садик.

Меѓу номинираните беа:

Аниса Мексен – таа се приклучила на Глори во 2017 година и успеа да ја порази шампионката Тифани ван Сост

Печпаномрунг Кијатмоокао – кој стигна до 4-1 во 2017 година и го нокаутира и го зашемети Закарија Зугари

Мурел Гроенхарт – успеа да ја освои титулата во полусредна категорија.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone