Рикардо Мајорга поразен со прекин во Русија (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Андреј Сироткин (14-0, 4 КО) во Нижњи Новгород ја оствари најголемата победа во кариерата.

32-годишниот Русин славеше против поранешниот светски шампион во велтер и супервелтер категорија Рикардо Мајорга (32-10-1, 26 КО).

44-годишниот Никарагванец се откажа во аголот по 9-тата рунда во многу слабата борба.

Сироткин со оваа победа ја освои ослободената ВБА меѓународна титула во суперсредна категорија. На Мајорга ова многу лесно може да му биде последната борба во кариерата.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone