Репрезентација се формира со договор, а не на сила!
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Како подоготовка за новата сезона, настапите на Светското првенство за кадети, јуниори и У-21 и во Премиер лигата најтрофејните карате клубови во државата ја продолжија традицијата и одржаа заеднички тренинг. Металург, Макпетрол и Кеикс заедничкиот тренинг го одржаа кај металурзите.

Клубовите порачаа дека репрезентација се прави со договор, а не на сила, откако претседателот на КФМ, Драган Стојановски, тргна во мисија кај помалите клубови за да ги убедува во исправноста на политиката што ја води.

Од КФМ денеска се огласија во некои медиуми дека списокот е по сите прописи, однонсо дека мора да се има четири победи, но заборавија да кажат дека има и патници кои беа дисквалификувани, со што автоматски се губи место во репрезентацијата.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone