Резултати „Скопје опен 2017“: Осенсеи 29 медали, Дан кју 25, Битола 11… (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Вчера заврши Меѓународниот џиу џицу турнир „Скопје опен 2017“ на кој најуспешен клуб е Осенсеи од Штип со 177 поени, втор е Дан кју од Скопје – 155, а трет НК Битола – 52, додека Џонатан Чарлот од Маурициус е најдобриот борец (сениор) на турнирот.

Еве ги комплетните резултати и пласмани на турнирот.

Од нашите клубови најдобара е Осенсеи со 29 медали -11 златни, 7 сребрени и 11 бронзени.

Дан кју освои 25 медали од кои 6 златни, 10 сребрени и 9 бронзени.

НК Битола има 11 медали – 6 златни, 4 сребрени и 1 бронзен.

Карлос Маја БЏЏ Македонија со 6 – 3 златни, 2 сребрени и 1 борнзен.

Такеда со 3- 1 сребрен и 2 бронзени.

Children -24

  1. Luka Andonov/JJK OSENSEI Stip
  2. Nikola Gicev/JJK OSENSEI Stip
  3. Alan Skorupan/JJK BUDVA

Children -27

  1. Luka Andonov/JJK OSENSEI Stip
  2. Nikola Gicev/JJK OSENSEI Stip
  3. Matija Trninić/JJK BUDVA
  4. Stefan Trufunov/JJK OSENSEI Stip
  5. Andrej Kostadinov/JJK OSENSEI Stip
  6. Dimitar Canev/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria
  7. Vladimir Manasov/JJK OSENSEI Stip

Children -30

  1. Andrej Kostadinov/JJK OSENSEI Stip
  2. Vladimir Manasov/JJK OSENSEI Stip
  3. Ljupce Tanev/JJK OSENSEI Stip
  4. Stefan Trufunov/JJK OSENSEI Stip
  5. Gjorgji Arsov/JJK DAN-KJU Skopje

Children -34

  1. Ljupce Tanev/JJK OSENSEI Stip
  2. Stefan Siljanovski/JJK DAN-KJU Skopje

Children -38

  1. Petar Dimitrovski/JJK DAN-KJU Skopje
  2. Stefan Siljanovski/JJK DAN-KJU Skopje
  3. Simon Bezhovski/JJK DAN-KJU Skopje

Children +42

  1. Darko Stojanovski/JJK DAN-KJU Skopje
  2. Filip Klobundzinski/JJK DAN-KJU Skopje

junior -69

  1. Daniel Chakarov/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria

junior -77

  1. Stefan Jović/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“
  2. Ivaylo Kostov/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria
  3. Daniel Chakarov/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria

junior -85

  1. Ali Can Ozbek/Turska Ju Jitsu Federacija
  2. Nikola Lučić/Ju Jitsu Jahorina
  3. Isa Dilbaz/Turska Ju Jitsu Federacija

junior -94

  1. Isa Dilbaz/Turska Ju Jitsu Federacija
  2. Ali Can Ozbek/Turska Ju Jitsu Federacija

junior +94

  1. Nikola Balev/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria

Juniori DUO W

  1. Ani Jilkova,Stanislava Petkova/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria

juniori Ž -70

  1. Andjela Vukcevic/JJK Specijalac Podgorica
  2. Ani Jilkova/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria
  3. Stanislava Petkova/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria

kadeti -55

  1. Andrej Dimitrov/JJK DAN-KJU Skopje
  2. Ognjen Glišić/JJK Minotaur Banja Luka

kadeti -66

  1. Mladen Bojanovic/JJK Specijalac Podgorica
  2. Daniel Chakarov/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria
  3. Dimitar Dimitrov/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija
  4. Yasen Petkov/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija
  5. David Balaban/JJK Minotaur Banja Luka
  6. Kenandzan Mejzini/JJK TAKEDA Skopje
  7. Mihail Aleksandrov/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria
  8. Nikolai Anchev/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria

kadeti -73

  1. Miloš Kuzmanović/JJK Minotaur Banja Luka
  2. Maj Kraševec/JJK ADK MARIBOR
  3. Luka Jovanovic/JJK Panda Herceg Novi
  4. Miloš Miljković/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“
  5. Filip Aleksiev/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija
  6. Krsto Radulovic/JJK Specijalac Podgorica
  7. Feodor Acimovic/JJK Heian DO Temerin
  8. Martin Topchiev/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria

kadeti -81

  1. Marko Damjanović/JJK Slavija Istocno Sarajevo
  2. Hristijan Jovanov/JJK OSENSEI Stip

kadeti +81

  1. Nikola Balev/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria
  2. Nemanja Pejčić/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“
  3. Hristijan Jovanov/JJK OSENSEI Stip
  4. Dejan Drobne/JJK ADK MARIBOR

kadeti Ž -48

  1. Ivana Vasileva/JJK OSENSEI Stip
  2. Andrea Mladenovska/JJK DAN-KJU Skopje

kadeti Ž -52

  1. Еva Dimitrova/JJK OSENSEI Stip
  2. Andrea Mladenovska/JJK DAN-KJU Skopje

kadeti Ž -57

  1. Ivana Vasileva/JJK OSENSEI Stip
  2. Katerina Acevska/JJK DAN-KJU Skopje

kadeti Ž -63

  1. Pia Drobne/JJK ADK MARIBOR
  2. Nina Taskova/JJK OSENSEI Stip
  3. Ivana Vasileva/JJK OSENSEI Stip

kadeti Ž -70

  1. Andjela Vukcevic/JJK Specijalac Podgorica
  2. Ivana Matić/JJK Slavija Istocno Sarajevo
  3. Nina Taskova/JJK OSENSEI Stip

Ne Waza junior -77

  1. Dejan Angeleski/JJK DAN-KJU Skopje

Ne Waza juniori Ž -62

  1. Katerina Acevska/JJK DAN-KJU Skopje

Ne Waza kids(10-14) Kat I

  1. Anđela Čolaković/JJK Slavija Istocno Sarajevo
  2. Katerina Acevska/JJK DAN-KJU Skopje

Ne Waza kids(10-14) Kat II

  1. Igor Dodevski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team
  2. Hristijan Miloshevski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team
  3. Kristijan Spirovski/Karlos Maja
  4. Dejan Angeleski/JJK DAN-KJU Skopje

Ne Waza kids(5-10) kat I

  1. Marijana Jonoska/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team
  2. Darko Tasovski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team
  3. Zoran Kolevski/JJK DAN-KJU Skopje
  4. Jakim Kolevski/JJK DAN-KJU Skopje

Ne Waza kids(5-10) kat II

  1. Antonio Stojcheski/JJK DAN-KJU Skopje
  2. Stefan Miloshevski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team

Ne Waza kids(5-10) kat III

  1. Stefan Miloshevski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team
  2. Jakim Kolevski/JJK DAN-KJU Skopje

Ne Waza senior +100

  1. Aleksandar Đukelić/JJK Slavija Istocno Sarajevo
  2. Dobrin Angelov/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria

Ne Waza senior -69

  1. Mirko Dodevski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team
  2. Bobi Stojchevski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team
  3. Damjan Mladenovski/Karlos Maja
  4. Sasho Angelovski/Karlos Maja
  5. Stefan Shulevski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team

Ne Waza senior -77

  1. Filip Bozhinovski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team
  2. Ivan Trajchev/Karlos Maja
  3. Andrea Zakovski/Karlos Maja
  4. Daniel Trajkovski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team

Ne Waza senior -85

  1. Jonathan Charlot/Mauritius Ju Jitsu Federation
  2. Perica Petrovikj/Karlos Maja
  3. Dimitar Petrovski/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team

Ne Waza senior -94

  1. Jovan Sotirov/Ninjutsu Klub Bitola / pound for pound team
  2. Darko Jankulovski/Karlos Maja

Older Pioneers -37

  1. Stanislav Grpov/JJK OSENSEI Stip
  2. Marko Kvrgić/JJK Slavija Istocno Sarajevo
  3. Dušan Joić/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“

Older Pioneers -41

  1. Stanislav Grpov/JJK OSENSEI Stip
  2. Vladan Popengov/JJK Heian DO Temerin
  3. David Trajkovski/JJK DAN-KJU Skopje
  4. Hiristijan Nikovski/JJK DAN-KJU Skopje

Older Pioneers -45

  1. Volen Stoyanov/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija
  2. Hristomir Dimov/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija
  3. Kalin Kirkovski/JJK DAN-KJU Skopje
  4. Nikola Petrović/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“
  5. Georgi Draganov/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija
  6. Kristian Dokuzliev/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria
  7. Pavle Kovačević/JJK Minotaur Banja Luka
  8. Stiliyan Stoilov/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija
  9. David Janković/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“
  10. David Trajkovski/JJK DAN-KJU Skopje
  11. Hiristijan Nikovski/JJK DAN-KJU Skopje

Older Pioneers -50

  1. Luka Trninić/JJK BUDVA
  2. David Savovski/JJK TAKEDA Skopje
  3. Nikola Antić/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“

Older Pioneers -55

  1. Aleksa Mačkić/JJK Minotaur Banja Luka
  2. Martin Simikj/JJK DAN-KJU Skopje
  3. Aron Majoros/JJK Heian DO Temerin
  4. Djula Adrović/JJK BUDVA
  5. Damjan Bezhovski/JJK DAN-KJU Skopje

Older Pioneers -60

  1. Ognjen Glišić/JJK Minotaur Banja Luka
  2. Aleksa Radulovic/JJK Specijalac Podgorica
  3. Emrah Ismailov/JJK BUDVA
  4. Luka Miladinović/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“
  5. Filip Pantaziev/JJK OSENSEI Stip
  6. Konor Majoros/JJK Heian DO Temerin

Older Pioneers -66

  1. Stefan Bunić/JJK Minotaur Banja Luka
  2. Filip Pantaziev/JJK OSENSEI Stip

Older Pioneers +66

  1. Denislav Ivanov/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria
  2. Boris Gajovic/Ju Jitsu Jahorina
  3. Andreja Andonov/JJK DAN-KJU Skopje
  4. Lazar Matić/JJK Slavija Istocno Sarajevo
  5. Denis Adrović/JJK BUDVA
  6. Valentin Todorov/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija

Older Pioneers Ž -36

  1. Blagica Ristova/JJK OSENSEI Stip

Older Pioneers Ž -40

  1. Tara Karišik/JJK MORNAR / Bar

Older Pioneers Ž -44

  1. Milana Milev/JJK Heian DO Temerin

Older Pioneers Ž -48

  1. Anđela Ždrale/JJK Slavija Istocno Sarajevo
  2. Danica Djorovic/JJK MORNAR / Bar
  3. Ana Kostadinova/JJK OSENSEI Stip
  4. Еva Dimitrova/JJK OSENSEI Stip

Older Pioneers Ž -52

  1. Еva Dimitrova/JJK OSENSEI Stip
  2. Ana Kostadinova/JJK OSENSEI Stip

Older Pioneers Ž -57

  1. Milica Zeradjanin/JJK Heian DO Temerin

Older Pioneers Ž +63

  1. Pia Drobne/JJK ADK MARIBOR
  2. Katerina Acevska/JJK DAN-KJU Skopje
  3. Tara Štelcar/JJK ADK MARIBOR

Pioneers -27

  1. Aldin Mujovi/JJK MORNAR / Bar
  2. Dimo Stoichkov/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria

Pioneers -30

  1. Ivan Vukcevic/JJK Specijalac Podgorica
  2. Zoran Kolevski/JJK DAN-KJU Skopje
  3. Andrej Shoshkoski/JJK TAKEDA Skopje
  4. Marko Kolevski/JJK TAKEDA Skopje
  5. Dimitar Gochev/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria

Pioneers -34

  1. Vladimir Gaydarov/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria
  2. Vangel Beltasev/JJK OSENSEI Stip
  3. Antonio Stojcheski/JJK DAN-KJU Skopje
  4. Zoran Kolevski/JJK DAN-KJU Skopje

Pioneers -38

  1. Andrija Golić/JJK MORNAR / Bar
  2. Danil Nikoliski/JJK OSENSEI Stip
  3. Martin Janinkov/JJK OSENSEI Stip
  4. Vladimir Gaydarov/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria
  5. Nikola Taskov/JJK OSENSEI Stip
  6. Vangel Beltasev/JJK OSENSEI Stip

Pioneers -42

  1. Danil Nikoliski/JJK OSENSEI Stip
  2. Jakim Kolevski/JJK DAN-KJU Skopje
  3. Nikola Taskov/JJK OSENSEI Stip
  4. Viktor Peev/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria
  5. Kristijan Jankov/JJK OSENSEI Stip
  6. Martin Janinkov/JJK OSENSEI Stip
  7. Nikola Vulevic/JJK Specijalac Podgorica
  8. Slobodan Lješković/JJK BUDVA

Pioneers -46

  1. Preslav Todorov/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija
  2. Sergej Bunić/JJK Minotaur Banja Luka
  3. Dušan Pavlović/JJK BUDVA
  4. Dušan Vujanović/JJK Minotaur Banja Luka
  5. Anton Borisov/JJK OSENSEI Stip
  6. Damjan Nikolovski/JJK OSENSEI Stip
  7. Filip Panchevski/JJK DAN-KJU Skopje
  8. Stefan Donev/JJK OSENSEI Stip
  9. Jakim Kolevski/JJK DAN-KJU Skopje

Pioneers -50

  1. Filip Marinković/JJK Minotaur Banja Luka
  2. Kristian Vasilev/JJK Dinamo Ruse R. Bugarija
  3. Filip Denkov/JJK OSENSEI Stip
  4. Stefan Donev/JJK OSENSEI Stip
  5. Luka Trninić/JJK BUDVA

Pioneers +50

  1. Darko Stojanovski/JJK DAN-KJU Skopje
  2. Andrej Korlat/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“
  3. Filip Denkov/JJK OSENSEI Stip
  4. Veljko Jovanović/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“
  5. Jovan Perović/JJK BUDVA
  6. Martin Bogdanov/JJK OSENSEI Stip

Pioneers DUO M

  1. Vladimir Gaydarov,Dimo Stoichkov/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria

Pioneers DUO MIX

  1. Katarina Smolovic,Luka Lalovac/JJK Panda Herceg Novi

Pioneers DUO W

  1. Annamaria Coppola,Sofija Tadic/JJK Panda Herceg Novi

Pioneers Ž -32

  1. Plamena Todorova/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria

Pioneers Ž -40

  1. Jelena Vukcevic/JJK Specijalac Podgorica

Pioneers Ž -44

  1. Dunja Jovetic/JJK Heian DO Temerin

Pioneers Ž -48

  1. Danijela Joić/JUDO & JU JITSU CLUB „N&F“

Pioneers Ž +48

  1. Teodora Ivanova/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria

senior -69

  1. Vladislav Andonov/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria
  2. Abdulhamit Dilbaz/Turska Ju Jitsu Federacija
  3. Nurdogan Bildirici/Turska Ju Jitsu Federacija

senior -77

  1. Ivaylo Kostov/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria
  2. Rostislav Gaydarov/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria

senior -85

  1. Jonathan Charlot/Mauritius Ju Jitsu Federation
  2. Anton Tashev/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria
  3. Qni Rusinov/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria

senior +94

  1. Filip Acimovic/JJK BUDVA
  2. Dimitar Dimitrov/SK “Bugari” Dimitrovgrad Bulgaria
  3. Filip Mirotic/JJK Specijalac Podgorica
  4. Milen Djinaliyski/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria

Seniori DUO M

  1. Venilin Rusinov,Qni Rusinov/Ju JiTsu Club Burgas Burgaria

Косистемите од натпреварите може да ги видите Smrekice.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone