Промовиран Боксерскиот клуб Куманово 84 (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Куманово 84 е новиот боксерски клуб на македонската боксерска сцена.

Синоќа на свеченост беше промовиран новиот клуб во семејството на Боксерската федерација на Македонија (БФМ) на кој присуствуваа и леѓендите на југословенскиот бокс Мирко Пузовиќ и Љубиша Ристиќ. Уверението за приме во членство на БФМ го врачија членовите на Управниот одбор на Федерацијата, професор Војо Настевски и Оливер Станков.

Клубот ќе го водат освојувачот на сребрениот медал од ОИ во Лос Анџелес во 1984 година Реџеп Реџеповски, Мухамед Алија, Самет Салиевески и други.

Куманово 84 треба да ја продолжи традицијата на БК Куманово, а, неофицијално, клубот ја има поддршката на градоначалникот.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone