Прегазена ММА натпреварувачка во московското метро
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Руската ММА натпреварувачка Марија Титаева е прегазена од локомотива во московското метро. Инцидентот се случил на 3 февруари, при што 18-годишната девојка паднала под воланот на возилото.

Поголемиот дел од животот го поминала во интернат. Нејзината мајка ја напуштила кога имала само две години. Во петокот вечерта Титаева излегла на кафе со своите другарки. Таа не пиела алкохол. Сепак, нешто и сеслошило и си заминала. Кога друштвото разотишло, Тетаева тргнала да си оди со метро, каде што се случи инцидентот.

Марија е членка на ММА-клубот „Ајкула“ и била пријавена за ММА шампионатот на Русија.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone