Прво соочување на Џошуа и Паркер (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Се одржа првата прес-конференција за мечот за обединување на титулите во тешка категорија меѓу ВБА, ИБФ и ИБО шампионот Ентони Џошу и ВБО првакот Џозеф Паркер.

28-годишниот Британец со две години помладиот Новозеландец ќе се бори на 31 март на стадионот Принсипалити во Кардиф.

Паркер изрази желба на патот до рингот да го придружува неговиот пријател Тајсон Фури.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone