Погледнете го будењето на Оверем по нокаутот од Нгану (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Френсис Нагну со спектакуларен нокаут го совлада Алистар Оверем на коглавниот настан на УФЦ 218 што се одржа изминатиов викенд во Детроит, САД. На француско-камерунскиот горостас му требаше само нешто повеќе од една минута во првата рунда да го погоди со лево аперкат и буквално го подигне Холанѓанецот од подот.

Откако Оверем падна на партерот, Нганоу ја запечати победата со непотребен чекан удар, додека овој веќе беше во несвест.

Погледнете ги интересните кадри од будењето на Оверем откако го претрпе 11 нокаут во кариерата.

https://youtu.be/r6UzNQVlBKA

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone