Поветкин го нокаутира Дјуопа (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

povetkin-sam

Во Екатеринбург се одржи борба меѓу рускиот боксер Александар Поветкин и Французинот Јоан Дјупа.

povetkin-go-nokautira-djupa

 Поветкин го нокаутира ривалот во шестата рунда.

Тој денес требаше да се бори Канаѓанецот Бирмејн Стиворн за привремената титула во тешка категорија на ВБЦ, но мечеот беше откажан поради позитивен допинг тест на Поветкин.

 Како што е наведено од Андреј Рјабински, промоторот на Поветкин, Дјупа се појавил како резервен противник на рускиот боксер.

https://youtu.be/lFzbkKxeQGo

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone