Победа и пораз на Енвер Исмаили на Светското првенство за ветерани (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Енвер Исмаили во категоријата до 78 килограми забележа победа во првото коло на Светското првенство во борење за ветерано во Пловдив, Бугарија, против Батулга Чоијамц од Монголија со 4-0, а во второто е поразен од Жак Росоу од Јужна Африка со 0-8.

Нашиот втор натпреварувач Трајан Ангелов се уште не настапил во категоријата до 100 килограми.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone