Плакатот на „Скопје опен 2018“ со европскиот шампион Дејан Георгиевски (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Македонската таеквондо федерација (МТФ) го најави 5.Меѓународен таеквондо турнир „Скопје опен 2018“ со плакатот на кој во преден план е европскиот сениорски шампион Дејан Георгиевски.

Според МТФ, тоа ќе биде празник за македонското таеквондо, бидејќи се очекуваат преку 500 натпреварувачи од над 10 држави.
Турнирот ќе се одржи на 21 април, а ќе се натпреваруваат деца, кадети, јуниори и сениори во А и Б класа.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone