Пеце Наумовски и Тео Цветковски ќе ги бранат боите на Австралија на СП во карате
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Македонската карате експедиција на Светското првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година во Тенерифе, Шапанија, од 25 до 29 окѕомври, ќе биде поголема за Пеце Наумовски и Тео Цветковски, но во редовите на австралиската репрезентација.

Тие двјцата имаа претставување на СиБиЕс радио заедно со нашата репрезентативка во кати Маријана Димоска која од неодамна се пресели на овој континент.

Сите тие се надеваат на успех и си даваат поддршка.

На овој ЛИНК може да ги слушнете нивните изјави.

 

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone