Одличниот Криклија со три нокаути го освои белградскиот К-1 Гранд при (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

roman-kriklija

Роман Криклија на почетокот на оваа недела го замени Игор Бугаенко Европскиот К-1 Гранд при до 95 килограми во Белград.
Украинецот кој последен влезе на турнирот на крајот го освои забележувајќи ги сите три нокаути со колена.

Прво во четвртфиналето го елиминира Бахрудин Махмиќ од Босна и Херцеговина, потоа во полуфиналето Германецот Ату Касапис и во финалето Фабио Кваси, кој во првиот круг го порази Младен Кујунџиќ, а во полузавршницата домашниот претставник Муртезиќ.

ВИДЕО.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone