Нуров експресно до првата победа за Македонија на Светското првенство
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Мохамедгаџи Нуров експерсно ја направи првата за Македонија на Светското првенство во борење во слободен стил во Франција.

Нуров (-97 кг) за 2 минути и 26 секунди со технички туш (10-0) го совлада репрезентативецот на Естонија Рагнар Каасик.

Во четвртфиналето ќе се бори со Асланбек Алборов од Азербејџан кој го совлада Риза Јилдерим од Турција со 5-3.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone