Нурмагомедов: Со Мек Грегор и Фергусон би се борел во една вечер (ВИДЕО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Рускиот УФЦ борец Хабиб Нурмагомедов по победата над Едосн Барбоза синоќа во Лас Вегас на УФЦ 219 сериозно се закани на Конор Мек Грегор и Тони Фергусон.

Непоразениот Хабиб на импресивен начин и со едногласна судиска одлука славеше против Едсон Барбоза, освојувајќи ги со леснотија сите три рунди.

Русинот го демолираше еден од најдобрите борци во лесна категорија, со постојани удари, соборувања и притискања до оградата и имаше повеќе моменти во кои се чинеше дека „ќе го доврши“.

„Можев да го довршам, ама не сакав. Се немав борено повеќе од една година и сакав да ги одработам моите 15 минути“, рече Нурмагомедов и потоа ги прозива Конор Мек Грегор и Тони Фергусон, шампиони во лесна категорија.

„Можам да се борам со Конор и со Тони во иста вечер. Не се шегувам. Само дајте ми еден час да одморам и сега можам да се борам за појасот. Подготвен сум“, рече Хабиб.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone