Николовска брка олимписка норма на „Гран при Загреб 2015“
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Katarina Nikolvska

Нашата репрезентативка во џудо, Катерина Николоска (-63 кг), утре ќе настапи на вториот Гранд при турнир годинава, „Гранд при Загреб 2015“, на кој ќе брка норма за Олимписките игри 2016 година во Рио.

Очекуваме Николоска да ја оствари поволен резултат по поразите во првото коло на претходните турнири. Инаку, таа е стипендист на Македонскиот олимпсики комитет (МОК). Засега, само таа брка олимписка норма.

ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone