Никола Нацев и Славче Арсов ќе се борат за златните медали на Балкан бест фајтерс (ФОТО)
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Кикбоксерите на Гладијатор од Штип Славче Арсов (74 кг) и Никола Нацев (69 кг) се пласираа во финалето на Меѓународниот куп „Балкан бест фајтерс“ во Ниш, Србија.

Утре Аросв и Нацев ќе се борат за златните медали.

Да потсетиме дека Антонио Петров (57 кг) во дебитантскиот настап во кадетска конкуренција го освои бронзениот медал.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone