Мухамед Феруку и Бесир Алили освоија сребрен и бронзен медал во Бурса-Турција
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Најмладите боречки надежи на Лирија освоија два медала – сребрен и бронзен на слиниот Меѓународен турнир во Бурса – Турција.

Медалите ги освоија Мухамед Феруку (47 кг) сребрен и бронзен Бесир Алили (42 кг).

На овој силен турнир Лирија отпатува со 12 натпреварувачи и тројцата тренери Абдула Мемеди, Рамадан Шабани и Суфијан Исмаили.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone