ММА ѕвездна се струполи пред мерењето, Белфорт остана без проштален меч
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

ММА борецот Јурај Хол се онесвести пред задолжителното официјално мерење за неговата борба против Витор Белфорт на УФЦ настанот во Сент Луис.

Само пред да се качи на вагата, тој струполил. Според сведоците, ставот бил неверојатен, а некои очевидци мислеле дека борецот е погоден со тежок удар.

Хол веднаш е пренесен во болница за да се стабилизира неговата состојба. Ноќта ја поминал во болницата. Поради краткиот период организаторите не можеа да најдат нов ривал на Белфорт, така што тој остана без прошталниот меч.

Според аналитичарите, причината за неспособеноста на Хол е екстремното губење на тежината во последните денови. Сличен случај минатата година имаше Хабиб Нурмагомедов, кога заврши во болница пред дербито со Тони Фергусон.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone