Миочиќ: Убаво е да се разбудиш и да ја видиш победата на Кро Кап
Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

miocik-i-mirko

На големата победа која денеска ја оставри Мирко Филиповиќ на турнирот на Ризин во Јапонија го развесели и шампионот во тешка категорија на УФЦ, Стипе Миочиќ.

Кро Кап во четвртфиналето со технички нокаут во втората рундаго порази минатогодишниот победник на Гранд прито, фавризираниот Мухамед „Кинг Мо“ Лоуел кој скокна во борбата како замена за Вондерлеј Силва.

Миочиќ преку Фејсбук го сподели видеото од борбата на Филиповиќ од Саитама арена со порака. „Толку е прекрасно да се разбудиш и да ја видам на победата на мојот брат Мирко „Кро Кап“ Филиповиќ. Многу почит и за  Мухамед „Кинг Мо“ Лоуел што ја прифати борбата во последен момент. Сега јас сум подготвен да го одработам денешниот ден! #Хрватска“

stipe-fb-post

print

Можеби ќе ви се допадне...

Сподели...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone